úterý 17. dubna 2012

Natáčení nové filmové pohádky Kovář z Podlesí v rožnovském skanzenu

O Velikonocích ve Valašském muzeu v přírodě si dali dostaveníčko filmaři, aby natočili novou pohádku Kovář z Podlesí. Celý děj se odehrává v městečku Podlesí stiženém kletbou od zlých víl. Prokletí zlomí a milovanou Bětku z jejich spárů vysvobodí sirotek Toník, který vyrůstá u svérázného strýce kováře v podání Bolka Polívky.

V pohádce se objeví i animované loutky, různé strojky, čarovné mašinky, dva cvičení hlodavci, křeček a veverky i trikový drak. Hlas mu propůjčí člen legendární hudební skupiny Plastic People Vratislav Brabenec, který si zahraje i roli hostinského. Další postavy hraje řada známých herců například Josef Somr, Milan Markovič, Jiří Pecha, Rosťa Novák a dalších.

Poutavé fotografie z natáčení pro reportáž poskytla producentka filmu Kateřina Špůrová.

V rolích Toníka a Bětky se představí Gregor Bauer a Valerie Šámalová.
Ve tři zlé víly se promění Ivana Chýlková, Szidi Tobias a Iveta Dušková.
Svérázného kováře ztvární Bolek Polívka.
Co myslíte, má ten meč kouzelnou moc?
Režisér a autor scénáře Pavel Göbl si vybral rožnovský skanzen k natáčení interiérů a exteriérů nejen pro zachované valašské prostředí, ale ke zdejšímu kraji má i osobní vztah. Nějakou dobu bydlel v nedalekém Brňově poblíž  městské části Valašského Meziříčí Podlesí a tak po něm pojmenoval i pohádkové městečko. A jak sám říká: "V dialozích jsou i veselé fórky ze života a tak se na fantazijní příběh rádi podívají děti i dospělí."

Natáčení potrvá až do poloviny května, pak nastoupí náročné období, kdy se budou do hraných scén dodávat loutky a dodělávat trikové pasáže. S premiérou Kováře z Podlesí v kinech se počítá až v únoru 2013.

O natáčení pohádky píše a filmovou ukázku z natáčení uvádí také server idnes.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí přátelé, zde můžete přidat své komentáře, zobrazeny budou v co nejkratší době. Prosím představte se, anonymy nezobrazuji, děkuji za pochopení.