pondělí 9. dubna 2012

Velikonoce ve Valašském muzeu v přírodě v dubnu 2012

Velikonoční svátky zahájilo muzeum o Bílé sobotě jarmarkem. Návštěvníci si mohli zakoupit tradiční velikonoční zboží i něco dobrého pod zub. K dobré náladě vyhrávala cimbálová muzika Javořina a terchovská muzika souboru Pupov.

Tradiční zvyky v neděli na Hod Boží oživily soubory Ondřejnica ze Staré Vsi nad Ondřejnicí a Vizovjánek z Vizovic. Ve dřevěném kostele sv. Anny se odehrál koncert Malého hudebního sdružení z Rousínova. Odpoledne pak vystoupila cimbálová muzika Kotár s taneční skupinou. Zlé duchy zahnali rapačáři z Tylovic, jen špatné aprílové počasí se jim zažehnat nepodařilo. Prudce se ochladilo, chvílemi vál silný vítr a sněžilo. Zimou se třásli značně prořídlí návštěvnici, trhovci i účinkující. Ti vystupovali oděni nejen v krojích, ale i v zimních bundách.

O Červeném pondělí se počasí umoudřilo, sluníčko všechny hřálo na líčko a muzeum se naplnilo až po okraj. Přihlížejícím zatančil dětský folklorní soubor Ostravička z Frýdku-Místku a v areálu muzea hrály cimbálové muziky Soláň a Radegast.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí přátelé, zde můžete přidat své komentáře, zobrazeny budou v co nejkratší době. Prosím představte se, anonymy nezobrazuji, děkuji za pochopení.