čtvrtek 3. května 2012

Otevření Jurkovičovy rozhledny


Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci byla veřejnosti zpřístupněna v sobotu 28. dubna. Zvědavost nás vyzvala k výšlapu na vížku a vystoupání všech 81 schodů až na vyhlídkovou plošinu. První čtyři dny byly zdarma a tak se na výstup čekala fronta. Výhled nás ale zklamal, přes vzrostlé stromy vykukoval Rožnov jen omezeně mezi korunami. Celou stavbu architektonicky skvostného díla, které vyprojektoval architekt Antonín Závada z náčrtku Dušana Jurkoviče autora Maměnky a Libušína na Pustevnách, provázely negativní mediální tahanice. Ty vyústily k odvolání rozhodnutí MÚ Rožnov p. R. o kácení přilehlých dřevin, které podala ČSOP Radhošť. O opodstatnění tohoto odvolání se bude rozhodovat na vyšších místech, město věří, že se nakonec zarostlé okolí vymýtí. Doufejme, že zvítězí zdravý rozum a po zaplacení vstupného se budou moci všichni plně rozhlédnout do širého okolí. Otevřená bude celou letní sezónu.
Na výstup se čekaly dlouhé fronty,
ale výhled byl značně omezený!
Centrum Rožnova p. R. nebylo vidět skoro vůbec

Pohled na Tylovice, Hážovice a  dál na Hutisko,
až Radhošť si už můžeme jen domýšlet1 komentář:

  1. Ano,tak - NECHUTNÉ!!!Navíc se radnice postarala, aby všichni věděli, že: JIM se odporovat nebude- howg! Proto nechali odstranit malou, ochránci přírody svépomocně zbudovanou rozhledničku na Hradisku. Prý černá stavba...No kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde, praví jedno pořekadlo. Jiné zase praví, že: Když jdeš nahoru nezapomeň zdravit ty, co jdou dolů, protože sám nevíš, kdy tak půjdeš také. Tož tak my si tu žijem a to těm "zeleným" nijak moc nefandím.

    OdpovědětVymazat

Milí přátelé, zde můžete přidat své komentáře, zobrazeny budou v co nejkratší době. Prosím představte se, anonymy nezobrazuji, děkuji za pochopení.