středa 30. května 2012

Každoroční závěrečné vystoupení tanečního oboru ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm


Žákyně tanečního oboru rožnovské Základní umělecké školy na konci května roztančily ve dvou podvečerech Janíkovu stodolu ve Valašském muzeu v přírodě. Na přibližně dvouhodinových představeních se na pódiu představily, před zcela zaplněným hledištěm, mladší i starší žákyně a ukázaly to, co se  během školního roku naučily. Diváci mohli vidět mimo klasických a moderních choreografií i veselé taneční hry a taneční divadlo, při němž  se dívky proměnily ve vrnivé kočky nebo pobíhající štěbetavá kuřata. Publikum jejich umění odměňovalo během celého programu mohutným potleskem. Překvapením byla taneční kreace z legendárního Mrazíka v podání pana korepetitora Josefa Navrátila, který se v roli Ivánka loučil s tanečním oborem. Na samotný závěr byly představeny a dekorovány absolventky tanečního oboru.

Vedoucí tanečního oboru paní Jana Hofmanová za pomoci svého manžela Petra a jejich dcery Jany připravovala choreografie v průběhu celého roku. S jednou choreografií jim také pomáhal jejich bývalý žák a současný student konzervatoře Taneční centrum Praha Aleš Krátký. Pestrobarevné kostýmy jsou z větší části dílem paní učitelky, ale s přípravou pomáhaly i maminky dětí. Vzhledem k náročnosti přípravy kostýmů byly některé také zapůjčeny od spřátelených tanečních škol z Vítkova a Fulneku.


Více o rožnovské taneční škole se můžete dovědět na jejich www stránkách www.tozusroznov.estranky.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí přátelé, zde můžete přidat své komentáře, zobrazeny budou v co nejkratší době. Prosím představte se, anonymy nezobrazuji, děkuji za pochopení.