pátek 29. června 2012

Olympiáda ZŠ Zubří 2012


Třicáté Letní olympijské hry budou zahájeny v Londýně 27. července. Mnozí z nás je budou sledovat jen v televizi a ostatních médiích. Přímo na stadion se nedostanou a tudíž pravou olympijskou atmosféru nezažijí. Jaké to je být nejen fanouškem, ale i přímým účastníkem olympiády, to si v menším měřítku vyzkoušeli poslední červovou středu školáci ze Zubří.  
Ve víceúčelovém sportovním areálu se shromáždilo 408 žáků  prvního a druhého stupně a společně absolvovali druhý ročník Zuberských olympijských her. Ten první se uskutečnil před čtyřmi lety. I tentokrát byly zahájeny tradičním ceremoniálem včetně průvodu jednotlivých družstev. Každá třída si namalovala vlastní znak, zvolila barvu a oblékla se do odlišných dresů. Vlajku zuberské školy nesl Krištof Havel, žák devátého ročníku, reprezentant v atletice a výborný student. Osm žáků z každé třídy druhého stupně se ujalo olympijské standardy a dva školáci zapálili olympijský oheň. Všichni sportovci včetně rozhodčích složili slavnostní slib a ředitel základní školy Stanislav Petružela prohlásil druhé olympijské hry v Zubří za zahájené. A pak už se hriště zaplnilo aktivními sportovci, kteří ukázali svou zdatnost. Ti mladší se utkali v trojboji, a to v rychlém běhu na 60 metrů, hodu míčkem a skoku do dálky. Starší spolužáci porovnali své síly ve čtyřboji, navíc měli šplh. 
Protože olympiáda je spojením ducha i těla, soutěžilo se ve sportovních i nesportovních disciplínách o olympijského sportovce, slavíka, výtvarníka i spisovatele. Zpěváci si to rozdali v prezentaci různých hudebních žánrů, výtvarníci kreslili svá díla a spisovatelé napsali slohovou práci na téma olympijských her. 
Zážitky z úspěšného zuberského olympijského dne si jeho účastníci vyprávěli i na druhý den na absolventském plese devátých ročníků. Někteří z nich si pak poslední den školního roku 2011/2012  odnesli ocenění vedení školy, které své nejlepší žáky slavnostně odměnilo za úspěšnou reprezentaci  ve sportovních i vědomostních republikových soutěžích.


Vlajkonoš a reprezentant v házené Krištof Havel
Zapálení olympijského ohně
a olympiáda může začít.
Každá třída měla vlastní znak.
Pořádný rozběh
a hop co nejdál.
Co já tam jenom namaluji?
Podívej jak mi to jde.
Sledování soupeře.
Lezem co nejvýš, ať zvítězíme.
Další fotografie naleznete na facebooku v albu Olymoiáda ZŠ Zubří 2012


Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí přátelé, zde můžete přidat své komentáře, zobrazeny budou v co nejkratší době. Prosím představte se, anonymy nezobrazuji, děkuji za pochopení.