neděle 22. září 2013

Běh rodným krajem Emila Zátopka 2013

Jedenáctý ročník půlmaratonského běhu o délce 22,3 km věnovaného odkazu slavného atleta Emila Zátopka se konal v sobotu dvacátého prvního září. Běžci startovali z jeho rodného města Kopřivnice a běželi přes Veřovické vrchy a pramen říčky Jičínky do Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm, místa posledního odpočinku našeho nejlepšího olympionika. Letošní vítěz z maďarského Benedek týmu NAGY Tamás traťový rekord nepřekonal. Vlivem deštivého počasí se ani na start nepostavilo tolik závodníků jako minulý ročník. Zato africká běžkyně v barvách maďarského Benedek týmu KIMUTAI Hellen Jepkosgei stanovila nový traťový rekord v kategorii žen 1:25:36,02. Za naše závodníky se nejlépe za muže umístil a páté místo obsadil BAJZA Jakub a za ženy na třetím místě doběhla KAMÍNKOVÁ Petra.

Maďarský běžec Nagy Tamás si letos doběhl pro první místo.
Za ČR se nejlépe umístil Bajza Jakub a obsadil  pátou příčku.
Letošní vítězka Kimutai Hellen Jepkosgei posunula
 traťový rekord v kategorii žen o deset vteřin.
Za naše ženy se nejlépe umístila a bronzová doběhla Kamínková Petra.