čtvrtek 14. listopadu 2013

Svatomartinská slavnost svátek světla

Světla na podzim stále ubývá a sluníčko se za mraky schovává. Nezbývá než světlo a teplo vyhledat v nás samotných. Občanské sdružení Vážka ValMez pozvalo v podvečer úterý 12. listopadu 2013 děti a jejich rodiče na tradiční svátek světla věnovaný odkazu sv. Martinovi z Tours. Tento bohatý muž jel na koni a potkal žebráka třesoucího se zimou. Sesedl z koně roztrhl svůj plášť vedví a jeho polovinou ho přikryl. Proto je sv. Martin považován za nositele tepla, světla, bratrství, ohleduplnosti a sdílení. Malí školáci i předškoláci si o něm poslechli pověst a vydali se po jeho stopách značených hořícími svíčkami od ZŠ Masarykova Valašského Meziříčí do zámeckého parku. Na cestu si svítili lampiónky a vyhlíželi Martina na bílém koni. V parku si rozdávali svatomartinské rohlíčky, půlili je a navzájem se o ně dělili, jako se sv. Martin podělil se žebrákem o plášť.

Před ZŠ si děti poslechly pověst o sv. Martinovi,
zapálily si lucerničky,
a za jejich svitu
se s rodiči vydali po stopách sv. Martina.
Prošly bránou zámeckého parku
nalezly košíček 
se svatomartinskými rohlíčky
a za blikotání světýlek se o ně dělily.

Další fotografie můžete shlédnout na www.reporterztylovic.rajce.idnes.cz ve foto albu: Svatomartinská slavnost svátek světla 2012.

Občanské sdružení Vážka ValMez si klade za cíl založení waldorfské základní a mateřské školy ve Valašském Meziříčí. O tom co waldorfská pedagogika představuje a jak vnímá vývoj dítěte si můžete přijít podiskutovat v úterý 26.11.2013 v 16:30 do ZŠ Masarykova Valašského Meziříčí více informací najdete na jejich webových stránkách www.vazkavalmez.webnode.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí přátelé, zde můžete přidat své komentáře, zobrazeny budou v co nejkratší době. Prosím představte se, anonymy nezobrazuji, děkuji za pochopení.