neděle 8. prosince 2013

Sv. Mikuláš navštívil hážovské děti

Tradice mikulášské nadílky připadá na 6. prosince, kdy čerti straší zlobivé děti a sv. Mikuláš s andělem jim rozdává dárky. Hážovské děti letos na návsi také očekávaly příchod svého mecenáše. Čas si krátily společnými hrami na zajíčka v jamce, vláček a prolézaly kouzelným kruhem, aby se zbavily svých hříšků a nemusely se bát čertů. Ty zlobivější prolezly raději dvakrát. A skutečně se vzápětí objevili dva satanáši a vyhlíželi zlobivce, které by si vzali sebou do pekla. Mrňata se s křikem semkla do těsného hloučku a rodiče je bránili "Tady žádné zlobivá dítka nejsou!". Divoké reje čerchmantů zastavil až sv. Mikuláš a vyslance pekla odvolal. Děti ho s úlevou přivítaly. Mikuláš za doprovodu dvou andělů obtěžkaných dárečky si zval jednotlivá dítka. Nahlížel do knihy hříchů, zpovídal je a promlouval jim do duše. Na konec všechny děti dostaly dárečky se sladkostmi, jen ty zlobivější navíc od čerta pytlík uhlí a pekelné znamení.

Hážovské dědi na návsi očekávaly příchod Mikuláše.
Hrály si na zajíčka v jamce
a vláček.
Pro smazání hříchu si prolezly kouzelným kruhem, tyzlobivější raději dvakrát.
Před zlobivými čerty
je kromě kouzla chránili i rodiče.
Konečně dorazil sv. Mikuláš a čerchmanty odvolal.
Všechna dítka vyzpovídal.
Ty zlobivější čert pomazal
 čertovým znamením na líce.
Nakonec všechny dostaly dobroty na cestu domů.

Další fotografie z Mikulášovy nadílky najdete na www.reporterztylovic.rajce.idnes.cz ve foto albu: Sv. Mikuláš navštívil hážovské děti 2013.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí přátelé, zde můžete přidat své komentáře, zobrazeny budou v co nejkratší době. Prosím představte se, anonymy nezobrazuji, děkuji za pochopení.